Debaty

Restart Česka: Vzdělání a inovace

Zveme vás na další debatu v rámci Restartu Česka, tentokrát na téma Vzdělání a inovace: cesta k prosperující ekonomice, která se uskuteční prostředí Mendelova skleníku v Augustiniánském klášteře na Starém Brně.

debata proběhla 24. června 2024

Mendelův skleník
Mendlovo náměstí 907/1A, Brno

Milí přátelé,

srdečně vás zvu na další debatu v rámci Restartu Česka, tentokrát na téma Vzdělání a inovace: cesta k prosperující ekonomice, která se uskuteční v krásném a příhodném prostředí Mendelova skleníku v Augustiniánském klášteře na Starém Brně.

Restart Česka je moje osobní vize, kam by se Česká republika měla posunout v příštích 10 letech. Chci, abychom byli zemí, která využívá svůj potenciál, vyvíjí špičkové technologie a ovlivňuje dění ve světě. A také země, která dokáže využít dobré nápady. Proto přicházím se sérií debat, na něž si zvu špičkové odborníky a insidery v dané oblasti, a budu se těšit i na vaše nápady a dotazy.

Tentokrát mými hosty budou:

  • Jiří Nantl, náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR
  • Ladislav Janíček, rektor Vysokého učení technického v Brně
  • Šárka Pospíšilová, prorektorka Masarykovy univerzity pro výzkum a doktorské studium

Debatovat se bude mimo jiné o tom, jak udělat z vysokých škol další motor naší ekonomiky, jak přijímat a provádět politická rozhodnutí o prioritách ve vědní politice či jak lépe propojovat výzkum a praxi. Nevyhneme se ale ani otázkám, jak rozeznat, kdo je skutečný vědec, a jak řídit akademické instituce tak, aby se peníze dostaly k těm nejlepším.

Mendelův skleník, Mendlovo nám. 907/1A, Staré Brno, od 18.00 hod.

Vzhledem k omezenému počtu míst k sezení se prosím registrujte
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczkYZrzBkJWdw
7bCGaGljuxxtQx2RKl4cDkzDsXGzAxuiwUg/viewform?usp=sf_link

Těším se na vás

Petr Fiala

aktuální reportáže