Debaty

Sněmovní zázrak? Jak nám pomůže nový stavební zákon

Pravý břeh - Institut Petra Fialy vás ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku, Mladými občanskými demokraty a Mladými konzervativci zve na debatu Sněmovní zázrak? Jak nám pomůže nový stavební zákon.

debata proběhla 26. dubna 2023

Stopkova Plzeňská Pivnice
Česká 5, Brno

Česko se mezi 190 zeměmi umístilo v délce procesu vyřízení stavebního povolení na 157. místě. To odpovídá umístění rozvojových zemí. 👍Nyní byl ale schválen nový stavební zákon, a to za podpory vládních a dokonce i opozičních stran. Jak je to možné? Je vážně tak kvalitní? A zrychlí konečně stavební řízení a územní plánování? Postaví si i mladí a mladé rodiny nové bydlení? To vše budeme řešit nejen z pohledu politiky, ale také byznysu a architektury. Přijďte nám říct svůj názor i vy. Ve středu 26. dubna na našem oblíbeném místě, ve Stopkově Plzeňské pivnici.
Našimi hosty budou Jiří Havránek, poslanec za ODS a zpravodaj nového stavebního zákona, kterému se podařilo najít širokou shodu napříč politickým spektrem, a Tomáš Zlámal, architekt a vůdčí postava Ateliéru Zlámal. V kanceláři řeší projektovou dokumentaci od studie až po prováděcí projekt.

aktuální reportáže