17. května 2017

Cigárem to neskončí!

Pravý břeh se společně s Občanským institutem podílel na organizaci politicko-literárně-hudebního triptychu o omezování svobody v Česku, který proběhl 17. května 2017 v pražské Mlýnské kavárně.

Pozvání přijali:

  • Jiří Bartoška, herec, kuřák, prezident
  • Mezinárodního filmového festiv
  • alu v Karlových Varech,Saša Vondra, disident, politik a kuřák,
  • Marek Benda, poslanec a kuřák,
  • Jaroslav Kubera, senátor a hlavní český kuřák,
  • Karel Palek, filolog, disident, autor knihy Řeč komunistické moci (pod pseudonymem Petr Fidelius)

Koncem května 2017 se Česko chystalo zavést absolutní zákaz kouření v hospodách, restauracích a barech. Co všechno to signalizuje a kde to skončí? Každý soudný člověk vidí, že zde již zdaleka nejde o ochranu nekuřáků, personálu hospod a restaurací či mládeže, ale o snahu totálně sprovodit ze světa něco, co je od nepaměti jeho součástí.

Virus zákazů a příkazů, varovných nápisů a obludných odstrašujících obrázků na krabičkách cigaret se šíří západním světem jako epidemie středověkého moru, zahalený do pohřební černé barvy a symboliky. A vyvolává jeden absurdnější legislativní návrh za druhým, jako by dnes neexistovaly jiné, skutečně vážné společenské a politické problémy.

Skličující a alarmující je, že většinu našich spoluobčanů nechává lhostejnou, když jí několik průměrných jedinců diktuje totální zákazy a snaží se vymazat některá tradiční potěšení ze života.

Kuřáci představují největší a nejpronásledovanější menšinu světa. Rozhodli se kouřit, protože se rozhodnout mohli, neboť podstatou civilizované společnost je svobodná vůle a svobodná volba. Platí to ještě? A co bude na řadě příště?
aktuální reportáže

Jak dostat z EU maximum
29. listopadu 2019

Jak dostat z EU maximum

Pravý břeh ve spolupráci s Mladými občanskými demokraty a Mladými konzervativci uspořádal debatu na téma Jak dostat z EU maximum, tentokrát v brněnské…

Listopad 1989 v Brně po třiceti letech
14. listopadu 2019

Listopad 1989 v Brně po třiceti letech

Předseda občanských demokratů Petr Fiala pozval do brněnského klubu Šelepka tři významné osobnosti Sametové revoluce, aby se podělily o své…

Nad Starobrnem o Brně
31. října 2019

Nad Starobrnem o Brně

Pravý břeh spolu s Institutem pro pravicovou politiku (IPPO) uspořádal další diskusní klub, tentokrát s brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou a…

sdílet na twitteru sdílet na facebooku sdílet na linkedin sdílet na google plus odebírat newsletter