Debaty

31. října 2019

Nad Starobrnem o Brně

Pravý břeh spolu s Institutem pro pravicovou politiku (IPPO) uspořádal další diskusní klub, tentokrát s brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou a předsedou ODS Petrem Fialou, rodilým Brňákem. Akce proběhla v restauraci Pivovarská na Mendlově náměstí a přilákala mimořádné množství diváků.

Je to už skoro rok, co druhé největší město v České republice opět vede žena z ODS. Při této příležitosti jsme navázali na naši loňskou akci „Naše Brno a co s ním“ a rozhodli jsme se spolu s paní primátorkou zrekapitulovat, co se za tento rok povedlo a jaké plány má na zbytek funkčního období.

A bilance rozhodně není špatná. Podařilo se například odblokovat dohodu o Janáčkově kulturním centru. „Nejpozději do konce příštího roku očekávám zpracování kompletní projektové dokumentace a získání stavebního povolení na přelomu let 2020 a 2021,“ uvedla paní primátorka.

Řeč přišla i na pořádání mistrovství světa v ledním hokeji, které by mohlo proběhnout v Brně. Šance tu naštěstí pořád je: „Děláme všechno pro to, aby se hokejové mistrovství světa 2024 v Brně stalo realitou.“aktuální reportáže