4. června 2018

Naše Brno a co s ním

Při tomto setkání měli občané možnost blíže poznat advokátku a krajskou zastupitelku Markétu Vaňkovou, kterou brněnská ODS vysílá do podzimních komunálních voleb coby kandidátku na primátorku. Diskusním partnerem paní Vaňkové byl předseda ODS a předseda správní rady PB Petr Fiala. Debatu moderoval Stanislav Balík, přední expert na komunální politiku z Masarykovy univerzity.

Hlavní téma debaty bylo jednoznačné: Brno v mnoha ohledech „stojí“. Třeba vlivem zastaralého a dnes již nedostačujícího územního plánu, který neumožnuje výstavbu nových bytů, nebo ve smyslu pokračujících problémů s dopravou a parkováním v centru.

Markéta Vaňková odpovědnost za současný stav přisuzuje koalici ANO, Žít Brno a dalších stran pod vedením primátora Vokřála, která v tomto volebním období měla problém nejen se domluvit na prioritách, ale hlavně je pak realizovat. Jejím nejviditelnějším výsledkem tak bohužel zůstává marketingová kampaň „Brno, co není“, v níž radnice vypočítává, co by jednou mohla v Brně dokázat. Velká část projektů je přitom jenom na papíře, upozornila Markéta Vaňková.

Podle Petra Fialy brněnská politika v posledních 3,5 letech odpovídala té pražské a české: Byla to politika laciných slibů, které ovšem reálně k ničemu nevedly. Vládnout však musí ti, kteří vědí, jak své vize realizovat. A stejně tak nesmíme dopustit, aby naše města ovládli populisté a extremisté, když už jsou právě u moci na národní úrovni. Řešení obou problémů je nasnadě: Je to volba ODS.

Spolupořadatelem akce byl Institut pro pravicovou politiku.
aktuální reportáže

Já platím, já rozhoduji!
11. prosince 2018

Já platím, já rozhoduji!

Do Klubu Pravého břehu po čase zavítal politolog Lubomír Kopeček. Pořádali jsme debatu o politických podnikatelích a stranách – obchodních…

Vracejí se nám staré pořádky?
19. listopadu 2018

Vracejí se nám staré pořádky?

Když jsme chystali listopadové setkání s Miroslavou Němcovou a Milanem Uhdem, předpokládali jsme, že se debata bude točit spíše kolem…

Politická alternativa posiluje
29. října 2018

Politická alternativa posiluje

Debaty s podtitulem Co přinesly volby a česká politika v roce 2018 se zúčastnil předseda ODS Petr Fiala a expert…

sdílet na twitteru sdílet na facebooku sdílet na linkedin sdílet na google plus odebírat newsletter