Debaty

4. června 2018

Naše Brno a co s ním

Při tomto setkání měli občané možnost blíže poznat advokátku a krajskou zastupitelku Markétu Vaňkovou, kterou brněnská ODS vysílá do podzimních komunálních voleb coby kandidátku na primátorku. Diskusním partnerem paní Vaňkové byl předseda ODS a předseda správní rady PB Petr Fiala. Debatu moderoval Stanislav Balík, přední expert na komunální politiku z Masarykovy univerzity.

Hlavní téma debaty bylo jednoznačné: Brno v mnoha ohledech „stojí“. Třeba vlivem zastaralého a dnes již nedostačujícího územního plánu, který neumožnuje výstavbu nových bytů, nebo ve smyslu pokračujících problémů s dopravou a parkováním v centru.

Markéta Vaňková odpovědnost za současný stav přisuzuje koalici ANO, Žít Brno a dalších stran pod vedením primátora Vokřála, která v tomto volebním období měla problém nejen se domluvit na prioritách, ale hlavně je pak realizovat. Jejím nejviditelnějším výsledkem tak bohužel zůstává marketingová kampaň „Brno, co není“, v níž radnice vypočítává, co by jednou mohla v Brně dokázat. Velká část projektů je přitom jenom na papíře, upozornila Markéta Vaňková.

Podle Petra Fialy brněnská politika v posledních 3,5 letech odpovídala té pražské a české: Byla to politika laciných slibů, které ovšem reálně k ničemu nevedly. Vládnout však musí ti, kteří vědí, jak své vize realizovat. A stejně tak nesmíme dopustit, aby naše města ovládli populisté a extremisté, když už jsou právě u moci na národní úrovni. Řešení obou problémů je nasnadě: Je to volba ODS.

Spolupořadatelem akce byl Institut pro pravicovou politiku.aktuální reportáže