Texty

Mladá ODS je slyšet!

Mladá ODS se v neděli na 31. kongresu strany v Ostravě představila všem svým stranickým kolegům. Chce oslovit 400 tisíc nových mladých voličů, kteří půjdou k příštím parlamentním volbám.

Spolupráce Občanské demokratické strany s mládežnickými organizacemi má svou dlouholetou tradici. Vedle Mladých konzervativců, jež ale působí více samostatně a mají svoji vlastní spolkovou samosprávu, působila od roku 2016 na této scéně i platforma Mladých občanských demokratů. Ta se dnes transformuje právě do Mladé ODS.

Mladá ODS je zapsaným spolkem v čele se svým vlastním vedením. V jejím čele stojí tříčlenné předsednictvo. Role historicky prvního předsedy se ujal jeden z předních tvůrců a podporovatel celého projektu Michal Chládek, jenž zároveň vedle toho působí i jako advokátní koncipient, obecní zastupitel a místopředseda Pravého břehu – Institutu Petra Fialy. Po jeho boku mu budou zdatně sekundovat bývalá zástupkyně tiskového mluvčího ODS a dlouholetá popularizátorka politiky pro mladé Kateřina Lodrová jako 1. místopředsedkyně a student právnické fakulty a poslanecký asistent Richard Beran jako místopředseda.

Stěžejním úkolem Mladé ODS je  vytvářet prostředí stimulující osobnostní, profesní, sociální, politický a duchovní růst svých členů stejně jako podporovat ODS a pravicové, liberálně-konzervativní politiky obecně. Chce se rovněž zaměřit na výchovu a vzdělávání politicky aktivních mladých lidí a vytvářet zázemí pro jejich osobní a politický rozvoj.

Zástupci Mladé ODS na kongresu zdůraznili témata, která mladé lidi zajímají a která je trápí. Mezi nejčastější problémy mladých patří především téměř nedostupné bydlení, hospodářská situace s ohledem na jejich vlastní budoucnost a problematika rovnosti mužů a žen.  Na tyto otázky nabízí Mladá ODS své vlastní recepty a chtěla by je postupně představit veřejnosti nejen na sociálních sítích, ale i za pomocí debat a výjezdů do regionů. Předseda Michal Chládek a 1. místopředsedkyně Kateřina Lodrová na kongresu také předestřeli, že cílem je oslovit až 400 tisíc nových voličů, kteří půjdou k volbám do poslanecké sněmovny v příštím roce. O důležitosti prvovoličů plamenně hovořili třeba i šéf Senátu Miloš Vystrčil nebo europoslanec Alexandr Vondra.

“Byť téma dostupného bydlení rezonuje především v levicových kruzích, recept mají i mladí občanští demokraté. Měla by jím být zrychlená výstavba bytů formou zjednodušení byrokracie, což by se mělo propsat i do výsledných cen jednoduchou rovnicí: větší nabídka – menší cena”, uvedl jako svůj klíč k dostupnějšímu bydlení  Michal Chládek.

Na omlazení a modernizaci ODS pracují nyní hned tři organizace: Mladá ODS, Mladí konzervativci a nebo projekt Česko plus.Především spolupráce Mladé ODS s Mladými konzervativci je dnes na skvělé úrovni a místo rivality dnes obě organizace táhnou za jeden provaz. Z jejich členů by se podle předsedů obou organizací měli v budoucnu rekrutovat asistenti, stážisté a zejména budoucí ministři a další politici s logem občanské demokracie.


Staněk Martin

Martin Staněk

analytik
štítky: #