Publikace

Vraťme politice smysl

Petr Fiala

Vraťme politice smysl Rozhovory s Jiřím Hanušem

rok vydání: 2017
počet stran: 200
vazba: brožovaná s klopami
ISBN: 978-80-7485-136-0

koupit

„Chci vrátit politice smysl!“ S tímto heslem vstoupil do české politiky profesor Petr Fiala. Jeho cílem není jen obnova Občanské demokratické strany a její návrat mezi rozhodující politické síly v naší zemi. Jde mu o vytrvalý zápas o zachovaní našich svobod, o kvalitu demokracie, o dobré podmínky pro podnikání a volný trh, o omezení byrokracie, která ubijí všechny aktivní lidi. Usiluje o reformu Evropské unie, hájí národní zájmy, brání západní hodnoty a vzdělanost. Součástí tohoto promyšleného a komplexního programu je boj s chaosem, populismem, sociálním inženýrstvím a všemi novými ideologiemi.

Rozhovory s Petrem Fialou připravil renomovaný historik profesor Jiří Hanuš na základě dialogů uveřejňovaných v průběhu minulých měsíců na stránkách portálu Pravý břeh. Představují pohled do dílny politika, který reprezentuje novou naději v českém a evropském veřejném prostoru a který svým dílem a činy představuje návrat k étosu Listopadu 1989. Jeho vzdělání, jasná koncepce, osobní přesvědčení a vytrvalost z něj činí lídra české pravice.


Z knihy aktuálně vybíráme:

O sankcích po anexi Krymu (s. 44–45)

Podívejme se třeba na sankce. Polovičaté, nedůsledné, ale vyvolávající zlou krev a u Ruska pocit izolace a poní­žení, aniž by ale Rusko opravdu srazily na kolena a to muselo změnit svoje jednání. Problém sankcí je, že víme, proč jsou, ale nevíme, k čemu jsou. Pak jsou samozřejmě k ničemu. To je hloupá politika, politika usvědčující Zá­pad z bezradnosti a slabosti. Nemůže být úspěšná. O tom  se bavme, to je důležitá diskuse. S Ruskem bude dříve či později nutno dojít k dohodě, musíme definovat svoje zájmy a prostor pro spolupráci.