Texty

Jděte k volbám, volte ODS a kroužkujte Ondřeje Krutílka.

Volby do Evropského parlamentu se blíží. Evropský mainstream, lidovci a socialisté, má vůbec poprvé vážný důvod obávat se o svou budoucnost.

Romantické představy lidí, kteří se na EU nikdy nedokázali podívat kriticky, takže ani dnes nechápou, co je na ní špatně, prostě narazily na své limity. Kdo ale bruselské nadšence vystřídá? Měla by jejich vládnutí nahradit politika frustrovaných radikálů, kteří mají jasno v tom, že chtějí EU rozložit, ale nenabízejí žádný smysluplný program pro dny, které by následovaly potom? Obě tyto možnosti jsou naivní. Jak ten, kdo vyznává neomylnost Bruselu, tak ten, kdo hlásá destrukci, se míjí se skutečnou politikou, s uměním možného, a odmítá vzít odpovědnost do vlastních rukou.

Proto vám doporučujeme volit třetí možnost, zdravý rozum. Konzervativní, realistický program Občanské demokratické strany, která má v Česku jako jediná dostatek zkušeností. ODS ví zcela přesně, co dobrého chce v EU zachovat, a co je naopak potřeba změnit.

Doporučujeme vám volit kandidátku ODS a jeden z vašich dvou preferenčních hlasů věnovat číslu 4 – našemu kolegovi Ondřeji Krutílkovi.

Ondra je rozumný pravičák, který k EU vždycky dokázal přistupovat realisticky, a také kompetentní profesionál, který posledních patnáct let sleduje evropskou legislativu na plný úvazek. Napsal tisíce stránek analýz a monitoringů, o EU vyučuje na univerzitě, několik let pracoval v Evropském parlamentu. Všechny tyhle zkušenosti je schopen zúročit při rozhodování o tom, jakou cestu z krize by si EU měla vybrat.

Ondra je ale zároveň člověk, který stojí nohama na zemi. Táta tří kluků, se kterým se můžete bavit o všem: kam vzít děti na výlet, jaké si koupit auto, kde se dá v Brně dobře běhat, kde zrovna mají dobré víno nebo třeba co si nenechat ujít na festivalu Colours of Ostrava. Pokud se tedy dnes hodně mluví o odtrženosti některých politiků od zájmů normálních lidí, ani tady neuděláte chybu.

Za Pravý břeh – Institut Petra Fialy

Petr Dvořák


štítky: #