Texty

Sebevědomá země. Restart Česka startuje ve čtvrtek v Rock café v Praze

Projekt RESTART ČESKA si klade za cíl nastavit směrování České republiky v příštích deseti letech. Premiér Petr Fiala přichází s vizí Česka, které využívá svůj potenciál, vyvíjí špičkové technologie a ovlivňuje dění ve světě. První setkání, které přinese diskuzi špičkových odborníků, se uskuteční již tento čtvrtek 13. června v 18 hodin v Rock Café na Národní v Praze.

 

V posledních letech dosáhla Česká republika značných úspěchů na mezinárodním poli díky své pomoci Ukrajině, zvládnutému předsednictví Evropské unie a naší muniční iniciativě. Získali jsme si respekt partnerů v zahraničí a vrátili ztracenou sebedůvěru. O víkendu navíc proběhly evropské volby, které do značné míry mohou změnit směřování celé Evropské unie.

Sebevědomá země se ale neobejde bez zdravých veřejných financí a podpory nových technologií a inovativních projektů. Stejně tak musí Česko být efektivním státem, jehož veřejná správa pracuje pro své občany, nezatěžuje je zbytečnou byrokracií a má přehled o tom, jaká data již má a nechce je opakovaně  po svých občanech.

První ze série setkání  se zúčastní kromě premiéra Petra Fialy i poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar, ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády Dominik Stroukal a expert na umělou inteligenci Alexander Bruna.

Dobré nápady a vize chtějí pořadatelé slyšet i z řad veřejnosti. Vítány jsou veškeré náměty, jak Českou republiku posunout dopředu a udělat z naší vlasti sebevědomou zemi!

 

Po diskuzi bude následovat autogramiáda nové knihy pana premiéra “Vládnutí v čase krize 2022 – 2023”.


štítky: #