Debaty

23. listopadu 2023

Izrael ve válce. Kdo stojí na správné straně?

V klubu Šelepka jsme dne 23. 11. zorganizovali debatu s názvem Izrael ve válce. Kdo stojí na správné straně? Pozvání k diskuzi přijali Jiří Schneider, bývalý diplomat a velvyslanec v Izraeli, a Marek Čejka, expert na blízkovýchodní dění a autor knihy Izrael a Palestina.

Debata se soustředila především na aktuální dění v Izraeli a v Palestině. V úvodu jsme se zabývali vnitropolitickou situací v Izraleli a jejím vlivem na (ne)připravenost Izraele na útoky Hamásu ze 7. října. Diskutující současnou situaci zasadili do historického kontextu, neopomněli ale ani její dopad na celý blízkovýchodní region. V závěru se diskuze stočila i na současné masivní demonstrace na podporu Palestiny v západní Evropě a nárůst antisemitismu. Debata jasně ukázala, že izraelsko-palestinský konflikt představuje složité téma, a že bohužel v současnosti není mnoho důvodů pro optimismus.

 

Debata byla organizována ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku, Mladými občanskými demokraty a Mladými konzervativci.aktuální reportáže