Debaty

7. března 2024

Putinovo Rusko bez iluzí

Dne 7. března proběhla v Praze v prostorách Vysoké školy CEVRO další z našich debat, tentokrát na téma Putinovo Rusko bez iluzí.

Akci, na které vystoupila rusistka a překladatelka Ivana Ryčlová, novinář a ředitel ruského vysílání Rádia Svobodná Evropa Andrey Shary a poslanec Evropského parlamentu Alexandr Vondra jsme zorganizovali ve spolupráci s frakcí Evropských konzervativců a reformistů a Centrem transatlantických vztahů.

Živá debata přinesla zajímavé odpovědi na mnohé otázky, které nás dnes přirozeně napadají (jaký bude další vývoj ruské společnosti, co bude znamenat jaro pro boje na Ukrajině, jaký vliv budou mít americké prezidentské volby apod.), ale také zasvěcený pohled na práci ruské redakce Rádia Svobodná Evropa, emigraci, exilovou kulturu či možnost obrody ruské občanské společnosti a opozice.

Všichni účastníci setkání obdrželi zdarma novou publikaci Ivany Ryčlové (ed.) Rusko očima Rusů v exilu: To nejlepší z vysílání Rádia Svoboda, kterou jsme při debatě představili.

Děkujeme za plný sál a omlouváme se všem, které jsme museli z kapacitních důvodů odmítnout. Celou debatu si můžete pustit na našem YouTube kanále nebo Spotify.aktuální reportáže