Debaty

16. června 2023

Teambuilding Mladých občanských demokratů

Ve dnech 16. – 18. června proběhl na Šumavě letošní teambuilding Mladých občanských demokratů. Ve spolupráci s touto organizací jej uspořádal Pravý břeh – Institut Petra Fialy a Institut pro pravicovou politiku.

Přes 50 mladých účastníků mělo možnost vyslechnout si zajímavé debaty nejen s politiky ODS. První debata byla věnována Jihočeskému kraji a krajské politice obecně. Naším hostem nebyl nikdo jiný, než hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Diskutovali jsme ale i o obecnějších otázkách a o podstatě dnešního pravo-levého střetu. S Janem Kočím, hlavním manažerem ODS, jsme se následně bavili o budoucím směřování organizace Mladých občanských demokratů. 

Sobotní část zahájila diskuze Zdeňka Zajíčka, předsedy Hospodářské komory ČR, a Zdeňka Petzla, výkonného ředitele Sdružení automobilového průmyslu. Diskutující se shodli na tom, že česká ekonomika není připravena na přicházející změny a spíše přešlapuje na místě. Poté vystoupila poslankyně ODS Renata Zajíčková, která se věnovala budoucnosti českého vzdělávacího systému.

Hostem odpoledního debatního bloku byla další poslankyně ODS – Eva Decroix. Mluvili jsme o tom, jakým způsobem má politik komunikovat s veřejností a jak se má vyjadřovat v médiích, ale i eurovolbách. Sobotu jsme uzavřeli diskuzí s Pavlem Žáčkem, předsedou sněmovního Výboru pro bezpečnost.

Celou akci v neděli zakončila debata s Ondřejem Krutílkem, poradcem premiéra. Tématem byla evropská politika a blížící se volby do Evropského parlamentu.aktuální reportáže