Texty

Mladí si pozvali kandidáty, kterým věří

Koalice SPOLU nabízí nám voličům skutečně pestrou paletu osobností a s nimi i názorů, kompetencí a řešení. Tradiční demokratické strany na rozdíl od populistických či nesystémových uskupení nejsou projekty jednoho muže či ženy, proto si můžeme vybírat z mnoha osobností a expertů. Je báječné, že své zastoupení tu má i mladá generace. Na přední místa kandidátky pro blížící se eurovolby se dostalo i mládí a nové nadějné tváře. 

Strany koalice SPOLU mají svá zastoupení na regionální i místní úrovni, jejich kandidáti nejsou náhodně nalezené celebrity, ani loutky, jejichž jedinou kvalitou je bezmezná loajalita vůdci. Kandidáti koalice SPOLU do Evropského parlametu jsou lidé, za kterými vidíme konkrétní výsledky jejich dlouholeté práce a kteří dobře ovládají své politické řemeslo. Politika totiž je především řemeslo! Na tento nesporný fakt však my voliči často zapomínáme a máme dojem, že k tomu, aby se člověk stal politikem, stačí, když nadává na vládu “jako my” nebo pobaví videem na sociálních sítích. Takový člověk se ale i po svém zvolení bude jen “vlnit” a snažit se chytit trendy, nic víc pro nás neudělá.

Jednotlivé strany koalice SPOLU jsou však nejen pevně ukotveny v regionálních a místních poměrech, ale mají i své mládežnické organizace, které se právem hlásí o výraznější slovo – Mladá ODS, Mladí konzervativci, Mladí lidovci a TOP tým. Zdá se to být klišé, ale na tom, co si přejí mladí a zda jsou jejich vize naplňovány, prostě závisí naše budoucnost. Musíme jim dát prostor, musíme je respektovat a vyslechnout jejich názory i požadavky. A to se naštěstí děje.

Právě tyto tři organizace spojily své síly a pod záštitou Pravého břehu – Institutu Petra Fialy pořádají debatu, na kterou byli pozvání ti z kandidátů do evropských voleb, které chtějí blíže poznat, protože představují generaci nových tváří a nadějí. Jde o Ondřeje Krutílka, který má číslo 5 a je trojkou na kandidátce ODS, dále o Ondřeje Koláře, který má číslo 6 a je dvojkou za TOP 09 a konečně Františka Talíře, který má číslo 7 a je dvojkou za KDU-ČSL. Všichni z těchto kandidátů se hlásí k mladé generaci, zajímají je nové technologie, životní prostředí, zkrátka budoucnost. Jste zvědaví, jací jsou, co si myslí a co konkrétně nabízejí? Tak příjďte na debatu, která se koná v pondělí 29. dubna v 18:30 na brněnské Šelepce.


štítky: #