Texty

Nad hnutím ANO se stahují mračna, kauz přibývá

Odhlédneme-li od vášnivých debat na sociálních sítích, zjistíme, že se České republice po dvouletech vlády Petra Fialy poměrně daří. Inflace klesá, lidé mají elektřinu i teplo, cestovní kanceláře opět tučné zisky, armáda novou výzbroj. Rozjíždějí se stavby dálnic, horkovodů i jaderných elektráren.  Skutečné krizové manažerství promítnuté do vlády pětikoalice začíná přinášet první ovoce. To však přirozeně existenčně ohrožuje současnou populistickou opozici, která kromě silných proklamací a plyšových hraček nemá českým občanům, co nabídnout.

V situaci, kdy hnutí ANO hrozí čtvrtá volební porážka v řadě začínají na povrch vyplouvá další skutečnosti. Nad ,,Protikorupčním hnutím“ Andreje Babiše se stahují mračna, v podobě dalších a dalších kauz. Před několika dny Národní centrála proti organizovanému zločinu vojenská policie provedla zásah na magistrátu města Pardubice, kde zadržela 19 lidí, včetně bývalého primátora. Tito významní lidé z hnutí ANO a SPD měli údajně nezákonně ovlivňovat zakázky za stovky milionů korun. NCOZ před několika měsíci zasahovala i na ministerstvu průmyslu a obchodu, kde se zajímala o dotační tituly mezi lety 2016-2019, tedy v době, kdy resorty řídila Babišova vláda.

Bohužel, kromě negativních dopadů na naši společnost (ztráta důvěry v politiky, štěpení obyvatel apod.), začínají kauzy Andreje Babiše a jeho,, bezchybného hnutí“ škodit i dobrému jménu Česka ve světě. Městské státní zastupitelství v Praze již obdrželo žádost o právní pomoc od francouzské národní finanční prokuratury. Předseda opozičního hnutí ANO je totiž podezřelý z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupy nemovitostí na jihu Francie.

Je však otázkou, zda si Andrej Babiš nevyslechne nějaký odsuzující verdikt mnohem dříve. Kauza Čapí hnízdo, u které neváhal ani křivě přísahat na zdraví svých dětí, se totiž vrací k městskému soudu v Praze. Ve hře je tak opět podmínka a tři roky vězení.

Při nastínění situace je zřejmé, že hnutí ANO nemá moc na výběr. Lži musí vyvracet lží, a ta má, jak praví české přísloví, krátké nohy. To se přirozeně odrazí nejen v poslaneckých lavicích, ale také u volebních uren. ANO se opakovaně odmítlo poučit ze svých chyb. Místo pokory si zvolilo pýchu a aroganci. Proto si bezpochyby vyslouží další volební období v opozici. SPOLU zase vyhraje a Petr Fiala bude premiér.

 


štítky: #